Beszámoló a Tél Kupa úszóversenyről

December 10-én, szombaton került megrendezése a Tél Kupa úszóverseny. Az úszóverseny célja az volt, hogy az V. kerületi iskolákban tanuló gyermekek bemutathassák az elsajátított úszástudásukat, valamint megmérettessék magukat. A tét nem volt kicsi, hiszen a tanulók iskolájuk számára elnyerhették az első három helyezett pontja alapján a Vándorkupát.

A Tél Kupán az alábbi iskolák tanulói indultak:

• Hild József Általános Iskola,
  • Szemere Bertalan Általános Iskola,
  • Szent István Magyar – Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola,
  • Váci Utcai Ének-zenei Általános Iskola.

A versenyen indulók száma 66 fő volt, az 1. és 2. osztályosok, valamint 3. és 4. osztályosok egy-egy kategóriában indulhattak. Izgalmas pillanatok zajlottak az uszodában, mind az egyéni számok, mind a pontverseny tekintetében.

A 2022 áprilisában lezajlott Tavasz Kupán a Hild József Általános Iskola nyerte el a Vándorkupát. A mostani Tél Kupán új tulajdonosa lett a serlegnek, szoros versenyben a Szent István Magyar – Angol Két tanítási Nyelvű Általános Iskola vihette „haza”. Vándorkupánkat az iskola 2023 tavaszáig őrizheti, hiszen újra megrendezésre fog kerülni a Tavasz kupa.